هفت راه تشکیل تیم برای راه‌اندازی کسب و کار

 

pic1

پشت هر کسب و کار موفق، تیمی فوق‌العاده قرار دارد. اغلب شکوه و عظمت برای موسسان و مدیرعامل‌ها است، اما اگر دقیقاً بررسی کنید، همیشه تیمی پشت آنها است که موفقیت را ممکن ساخته است.
تردیدی نیست که میلیاردرها افراد استثنائی بودند- اما تیم‌شان دلیل عمده موفقیت‌شان بوده است.

حتی اگر پول کمی داشته باشید یا اصلاً پول نداشته باشید در ادامه می‌توانید هفت روش را برای ایجاد تیم ملاحظه کنید.

تیم

۱) پیشنهاد گزینه‌های سهام

سهام

اگر هنوز قادر به پیشنهاد پول نیستید، پیشنهاد بخشی از سرمایه شرکتان را بدهید. به این ترتیب بسیاری از عقاید تازه مطرح شده است. به فیس‌بوک فکر کنید و اینکه چگونه ساورین اکنون به خاطر سهامش در فیس‌بوک مولتی‌میلیاردر است.
اغلب افراد با استعداد گزینه‌های سهام را به تنهایی در عوض پرداخت دستمزد نخواهند پذیرفت مگر اینکه به واقع به ایده‌تان باور داشته باشند. امتیاز بزرگ زمانی است که آنها در هیات‌ مدیره قرار می‌گیرند، این اعضاء تیم سخت تر از کارمند متوسط‌ تان کار خواهند کرد چرا که موفقیت‌شان به موفقیت شرکت گره خورده است.

 

 

۲) کارآموز استخدام کنید

کاراموز«نهایت نیکی که در حق دیگری می‌توانید انجام دهید، تقسیم دارایی‌های‌تان با او نیست بلکه باید خودش را به او نشان دهید.» — بنیامین دیسرائیلی
اگر کار زیادی برای پیشنهاد و زمان زیادی برای هدایت و راهنمایی دیگری دارید، استخدام کارآموز جایگزینی برای پرداخت پول به اعضاء تیم است. تعداد زیادی از کارآموزان تمایل دارند مادامی که کارشان به ارتقاء رزومه و پیشرفت‌ و پیشرفت آینده حرفه‌ای‌شان کمک کند مجانی کار کنند.
به جای سرمایه‌گذاری پولی بر روی این کارآموزان، زمان‌ و انرژی‌تان را در جذاب‌کردن کار و کمک به آنها برای رشد سرمایه‌گذاری خواهید کرد. برای شروع استخدام کارآموزان، با دفاتر شغلی دانشکده و دانشگاهی محلی‌تان تماس بگیرید تا اعلامیه کارآموزی را ارسال کند.

 

hireme۳) پیمانکاران، کارکنان نیمه وقت یا دانشجو استخدام کنید

اگر نمی‌توانید از عهده هزینه حقوق اعضاء تیم تمام وقت برآیید، می‌توانید از پیمانکاران، کارکنان نیمه‌وقت یا دانشجویان استفاده کنید.
پیمانکاران عالی هستند چرا که می‌توانید تصمیم‌گیری کنید که چقدر رابطه کاری ادامه خواهد یافت، و می‌توانید این مدت را مطابق با بودجه‌، نیازها و رضایت‌تان از نتایج کاری‌شان تنظیم کنید. علاوه بر این نباید نگران پرداخت هزینه برای ترک کار و سایر مزایای مشترک از جمله بیمه سلامت باشید که کارکنان دائمی دریافت می‌کنند.
علاوه بر این می‌توانم به دنبال کارکنان نیمه‌وقت با استعداد باشم که تمایل دارند پرداخت تمام وقت را به ازاء آزادی برای کار در نیمه وقت قربانی کنند. این افراد می‌توانند والدین مقیم در خانه باشند که باید از کودکان مراقبت کنند یا افراد حرفه‌ای بازنشسته هستند که به حد کافی کار از صبح تا عصر داشته‌اند و می‌خواهند سایر سرگرمی‌ها و علائق‌شان را دنبال کنند.

 

shutterstock-time-is-money-862x1149

۴) مزد را به تاخیر بیندازید

به تاخیر انداختن حقوق می‌تواند نیرنگ‌آمیز باشد چرا که باید درباره عبارت پیشنهادنامه‌تان دقیق باشید و اطمینان حاصل کنید که هیچ قانونی را نقض نمی‌کنید.
در اینجا است که با عضو تیم بالقوه برای تعویق حقوق مذاکره می‌کنید تا زمانی که مراحل مهم یا نتایج اختصاصی حاصل شوند. برای مثال، ممکن است درباره تاخیر در پرداخت مذاکره کنید تا زمانی که سهمیه فروش حاصل شود یا شرکت به درآمد یا سود بیشتر برسد. زمانی که این مراحل مهم یا نتایج حاصل شد، آنگاه می‌توانید به شکل پاداش نقدی به آنها پرداخت کنید. می‌توانید حقوق عقب‌افتاده را نیز پرداخت کنید.

 

۵) خدمات مبادله‌ایhands

در رویدادهای شبکه‌ای، به دنبال شخصی با مهارت‌هایی باشید که ارزش‌های کاری یکسان برای شما داشته باشد. اگر آنها نیز از آنچه باید پیشنهاد بدهید قدردانی کنند، می‌توانید توافق‌نامه رسمی یا غیررسمی برای تبادل خدمات بدون هزینه ایجاد کنید. برای مثال، می‌توانید حسابداری بیابید که تمایل دارد تخصص مالی‌اش را به ازاء کمک‌ شما در کنترل کانال‌های رسانه‌های اجتماعی‌اش به اشتراک بگذارد. می‌توانید درباره تبادل مبلغ مورد توافق یا قیمت‌گذاری مذاکره کنید یا آن را غیررسمی انجام دهید.
دوستان نزدیک و خانواده را استخدام کنید.
گاهی‌اوقات، وقتی هیچ گزینه‌ای ندارید، باید به دنبال کمک از سوی خانواده و دوستان نزدیک باشید. این افراد به صورت معمول می‌خواهند به موفقیت‌تان کمک کنند و ممکن است تمایل داشته باشند زمان و انرژی‌شان را اعطاء کنند تا به شما کمک کنند کسب و کارتان را عملی کنید.

 

 

۶) به دیگران القاء کنید به شما بپیوندند

comment1
اگر پول ندارید، پس حداقل، باید دیدگاهی متقاعدکننده داشته باشید که باعث الهام‌بخشی و ترغیب سایرین به پیوستن به دلیل‌تان باشد و از شما حمایت کنند. هدف‌تان ایجاد وفاداری در دنباله‌روی از کسی است که به دیدگاه‌تان باور دارد.
هرچقدر شانس‌تان در جهان بیشتر باشد و بیشتر در نقش رهبر الهام‌بخش باشید، در جذب سایرین برای کار برای شما موفق‌تر خواهید بود. فقدان منابع بهانه‌ای برای عدم موفقیت نیست. آنچه به واقع نیاز دارید کاردانی و توانایی برای الهام‌بخشی سایرین برای پیوستن به شما در ماموریت‌‌تان است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *